Навчання верхової їзди

Уроки верхової їзди, для дітей і дорослих, проводяться з професійними тренерами, на добре виїжджених конях. Для тих, хто хоче займатися верховою їздою професійно, можлива оренда коня, спеціалізовані заняття з виїздки, конкуру та триборства, виїзди на змагання.

Можливо навчання «з нуля» або вдосконалення вже наявних навичок.

Перший урок

Отже, Ви вирішили доторкнутися до прекрасного і провести кілька годин у конюшні. Що вас тут чекає? Як підготуватися до першого візиту?

1. Настрій. Приготуйтеся познайомитися з людьми, котрі по-справжньому люблять тварин, які можуть здивувати Вас своєю спокійною впевненістю, і в той же час надзвичайної кипучою енергією, перший раз почути пирхання коня, побачити його нагострені вуха, простежити за його поглядом, спробувати вгадати, про, що він думає. Напевно Ваше життя вже не буде колишньою. Мабуть, це можна порівняти з першим відвідуванням опери. Людина або більше ніколи туди не піде, або назавжди закохується.

2. Одяг. Він повинен бути максимально зручним. Особливу увагу слід приділити штанам. Вони повинні не мати зайвих швів і добре обтягувати ногу, при цьому не сковувати рухи. Коли заняття верховою їздою стануть регулярними, ви обов'язково обзаведетеся спеціальними кінними бриджами, але для початку підійдуть і м'які джинси, і щільні лосини. Не забудьте рукавички! У холодну пору року хороший варіант - з флісу, в них тепло і зручно. Не буде зайвим прихопити шапку - навіть якщо погода здається теплою, то у відкритому полі вона може дуже стати в нагоді.

3. Взуття. Ідеально, якщо це спеціальні чоботи, з каблуком 1-2 см. Але знову ж таки, для перших занять цілком достатньо будь-яких черевиків, чобіт без каблуків і виступаючих деталей. Напевно у Вас знайдеться пара, яка вже витратила свій ресурс для «виходів у світ». До речі, це ж стосується і решти одягу - краще, якщо він вже належить до тієї, яку не жаль зіпсути або який легко переться - все-таки конюшня - не стерильне місце.

4. Частування. За хорошу роботу коней прийнято пригощати - вони це дуже люблять, і потім особливо намагаються показати свої найкращі якості. Для цього чудово підійдуть яблука, чиста морква, сушка, сухарики, печиво. Ви дізнаєтеся як правильно пропонувати коню частування, коли це треба робити, і побачите як кінь простягає губи назустріч ласощів.

5. Перший урок. На першому занятті вам обов'язково розкажуть про правила поведінки в конюшні, спілкування з конем. Ви дізнаєтеся деякі особливості про кожну тварину, і особливо - про «Вашого» коня. Залежно від погодних умов, заняття проводяться або в критому манежі на території конюшні, або на спеціально підготовленому майданчику у відкритому полі - під наглядом і керівництвом досвідченого тренера. Починається тренування з розминки - виконання спеціальних вправ для розігріву м'язів коня і вершника, до того ж це сприяє виробленню правильної посадки. Тренер коригує вашу поставу, розповідає, як правильно керувати конем. Перший раз коня обов'язково беруть на корду (спеціальний довгий повід) - щоб вершник міг максимально сконцентруватися на правильному русі свого тіла, не відволікаючись на керуванні конем, адже поєднати все відразу навряд чи вийде. Як правило, вже на першому занятті більшість початківців ловлять потрібний ритм і принцип рухів, і можуть самостійно їздити в межах майданчика, вдосконалюючи навички. Під час тренування виникають питання, на які максимально ємко відповість тренер, вкаже, на що звернути увагу і які помилки робить вершник по відношенню до посадки і до взаємодії з конем. Не сумнівайтеся, що конячка прекрасно відчуває ваш настрій, і з часом ви теж будете повноцінно брати участь в цьому тандемі.

6. Тривалість тренувань. Як правило, ми орієнтуємося на годинне заняття - цього часу цілком достатньо, щоб позайматися з користю, щоб не перевантажити ні себе, ні тварину. Залежно від рівня загальної фізичної підготовки відчуття після тренування бувають різними. Хтось хвацько зістрибує з коня і готовий бігти далі, а кому-то буде потрібно пару днів на відновлення. У будь- якому випадку, якщо заняття будуть регулярними, то біль в м'язах вже не буде так турбувати. А якщо і дасть про себе знати - то тільки як спогад про прекрасний день.

7. Що далі? Коли вершник добре тримається на рисі, коли освоїв управління конем - з'являються нові горизонти. Вам належить відчути свист у вухах, коли кінь летить стрілою через поле, побачити грудки землі, які летять з-під копит попереду коня, або самому вибрати маршрут, і повести всіх за собою. Ви відчуєте різні настрої конячки - в залежності від пори року і дня тижня. Ви навчитеся ставити їй настрій - для активної поїздки, або для ґрунтовного тренування з поліпшенням навичок керування. А ще є чарівний ліс, казкові стежки, струмки, колоди, через які напевно захочеться стрибнути - і тоді Ви зрозумієте, наскільки тісним може бути взаємодія людини і тварини. Скільки неймовірних історій чекає вас, скільки нових відчуттів належить відчути... Знаєте, можна тільки позаздрити тим, кому все це має бути в перший раз.

вул. Юності, 57

м. Івано-Франківськ

тел.: 067 944 55 66

067 340 30 20

e-mail : liderkck@gmail.com