Ще Гіппократ стверджував, що хворі одужують швидше, якщо їздять верхи. Такі заняття він особливо охоче «прописував» меланхолікам, вважаючи, що біг галопом, інохіддю або підтюпцем дуже корисний для позитивного образу думок і поліпшення настрою.

А французький філософ Дені Дідро і зовсім присвятив верховій їзді цілий трактат, вважаючи її найкориснішим з усіх фізичних вправ.

Центр Іпотерапії

Верхова їзда в США і Європі, визнана офіційним видом лікування. Він називається іпотерапія. Цим оригінальним методом вдається лікувати багато захворювань.

Іпотерапія (від грецького слова «гіппос» — кінь) — метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

Діапазон захворювань, за яких забезпечується швидше й повне, ніж при традиційному лікуванні, видужання або стійке поліпшення стану хворого, надзвичайно широкий. Ефективно лікуються іпотерапією шлунково-кишкові захворювання, хвороби і травми опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання. Лікування верхи дуже помічне для реабілітації після хірургічних операцій, при наслідках поліомієліту, простатитах і гінекологічних захворюваннях, сколіозах і остеохондрозах. Іпотерапія рекомендована пацієнтам із неврологічними порушеннями різної етіології, розсіяним склерозом. Особливо помічною іпотерапія виявилася у реабілітаційній практиці з дітьми, які страждають на дитячий церебральний параліч, ранній дитячий аутизм, олігофренію.

Позитивний вплив іпотерапії на здоров'я людини виявляється завдяки тому, що їзда верхи вимагає постійного тренування базових рефлексів, що передбачають відповідну участь м'язів тіла, а це відіграє велику роль у лікуванні пацієнтів, які страждають на порушення функцій опорно-рухової системи і системи керування рухами (наприклад, при дитячому церебральному паралічі). Кінь передає вершнику понад 100 різних рухових коливань в хвилину: вгору-вниз, вперед-назад, з одного боку в інший і т. Д. Це змушує людський організм дуже фізіологічно коригувати свої рухи. При верховій їзді в роботу включаються всі основні групи м'язів. Щоб не впасти з кінського крупа, під час їзди вершник змушений здійснювати різні рухи тілом, а також обома руками і ногами - цього ефекту неможливо досягти ніякими іншими видами руху! Причому старання наїзника по утриманню рівноваги в сідлі спонукають до активної роботи як здорові, так і уражені м'язи. І що важливо, це відбувається на рефлекторному рівні - сама людина настільки складної роботи свого тіла не помічає, а просто отримує задоволення від руху і спілкування з прекрасним тваринам. Дуже корисна іпотерапія при захворюваннях опорно-рухового апарату, сколіозі, артрозі суглобів. Вона нормалізує м'язовий тонус, покращує координацію рухів, зміцнює м'язи і навіть покращує ходу. При оптимального навантаження навколо хребта створюється сильний м'язовий корсет, поліпшується кровообіг, нормалізується обмін речовин в міжхребцевих дисках, тому при нинішньому остеохондрозі верхова їзда - то що треба!

Температура тіла коня вища від температури людини на 1,5-2 °С. М'язи спини коня, що йде, розігрівають і масажують м'язи ніг вершника, нормалізують м'язовий тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках. Кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дозволяє використовувати іпотерапію для лікування психоемоційних розладів, фобій та інших порушень психіки. Між вершником та його конем налагоджуються близькі дружні стосунки, що дуже важливо для невпевнених у собі й самотніх людей.

Заняття верховою їздою корисні і немолодим людям. Вчені підрахували, що робота м'язів при їзді кроком аналогічна швидкій ходьбі, а при галопі - бігу.І при цьому навантаження на суглоби майже ніякої. Їзда на коні призводить до поліпшення дрібної моторики, що допомагає літнім людям легше справлятися з побутовими турботами. Крім того, розвиток дрібної моторики тісно пов'язане з мовним апаратом.

Ще Гіппократ стверджував, що хворі одужують швидше, якщо їздять верхи. Такі заняття він особливо охоче «прописував» меланхолікам, вважаючи, що біг галопом, інохіддю або підтюпцем дуже корисний для позитивного образу думок і поліпшення настрою.

А французький філософ Дені Дідро і зовсім присвятив верховій їзді цілий трактат, вважаючи її найкориснішим з усіх фізичних вправ.

вул. Юності, 57

м. Івано-Франківськ

телефонувати
з 11:00 - 19:00

+380673403020


e-mail : liderkck@gmail.com


Ми у Instagram